Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Zápis do první třídy 2022/2023

Zápis do první třídy 2022/2023Datum konání:
11.4.2022
Datum ukončení:
12.4.2022

Zápis dětí do první třídy pro školní rok 2022/2023

     Zápis dětí do 1. třídy se koná ve dnech 11. 4. a 12. 4. 2022 od 16.30 do 17.30 hod. v budově Základní školy, Praha 10, Práčská 37.

     Ve školním roce 2022/2023 otevíráme třídu zřízenou pro žáky s lehkým mentálním postižením.

K zápisu se dostaví zákonný zástupce s dítětem a je nutné přinést s sebou:

·        rodný list dítěte

·        písemné doporučení školského poradenského zařízení (ŠPZ)

·        občanský průkaz zákonného zástupce

·        doklad o odkladu povinné školní docházky, pokud byla odložena

Kritéria pro přijetí  -  dítě s mentálním postižením – diagnostikované lehké mentální postižení jako hlavní diagnóza (uvedeno v identifikátoru znevýhodnění)                                                                                           - ŠPZ doporučuje vzdělávání žáka ve škole zřízené podle § 16, odst. 9 školského zákona

Předpokládaný počet volných míst: 6                                                                                                     Dojde-li k situaci, že nebude možné přijmout všechny děti, které podmínky splnily, bude o přijetí rozhodnuto losováním. K losování dojde mezi všemi uchazeči, kteří daná kritéria splňují. Losování proběhne za účasti vedení školy, člena Školské rady a zástupce zřizovatele. Zákonní zástupci těchto dětí budou mít možnost se losování zúčastnit. O průběhu losování a výsledcích bude vyhotoven písemný protokol, který bude následně zveřejněn na webu školy.